Zajęcia przygotowawcze II grupy


Jesteśmy już na półmetku naszych przygotowań do wyjazdu dla II grupy osób, które wyjadą pod koniec marca na zagraniczne praktyki zawodowe w Grecji w ramach projektu programu Erasmus+.

Realizowany jest kurs j. angielskiego obejmujący aspekty komunikatywności i swobodnego posługiwania się językiem obcym dla przygotowania do wyjazdu, do odbywania stażu i udziału w warsztatach prowadzonych w języku angielskim. Założeniem przygotowań jest wsparcie uczniów dla ich sprawniejszego i komunikatywnego posługiwania się językiem angielskim w kontaktach międzyludzkich i w ramach wykonywanych zadań, ale także – co godne podkreślenia – poznania specjalistycznej siatki pojęciowej odpowiedniej dla ich zawodu.

W dniach 2 oraz 16 marca odbędą się także zajęcia przygotowawcze z j. greckiego, podczas których nasi uczniowie po raz kolejny będą mieć okazję spotkać się z rodowitym Grekiem – Panem Petrosem, który zapozna ich z podstawami języka greckiego – od alfabetu, przez naukę czytania, aż po konstruowanie prostych zdań.

Zajęcia przygotowawcze będą trwać do końca marca, tj. aż do wyjazdu 30 naszych uczniów do Grecji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.